15 Nisan 2010 Perşembe

Ev bakımıyla pürüzsüz bir cilt

cilt_bakimi


Cildin üst tabakası soyularak daha pürüzsüz hale geldiği artık kabul edilen bir gerçek. Bu amaçla üretilen peeling ürünleriyle cildinizin ışıltısını koruyabilirsiniz.
Kırışıklıkların oluştuğu noktada ise cilt bakım enstitülerinde ve plastik cerrahi merkezlerinde uygulanan kimyasal peeling lerden yaptırmak şart.
Peelingler cildin üst tabakasında oluşan ölü hücreleri yok ederek alt tabakada kalan yeni cildin üste çıkmasına yol açıyor ve yüze müthiş bir ışıltı ve genç bir görünüm kazandırıyor.
Şimdiye kadar sadece enstitü ve plastik cerrahi merkezlerinde yapılan kimyasal bazlı peeling ürünlerini artık evde de kullanmak mümkün.
Kullanımı oldukça kolay olan peeling ürünlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar var. Peeling yaparken yumuşak hareketler yapmakta fayda var. Yoksa cildinizi tahriş edebilirsiniz.
Bunun yanı sıra normal ve yağlı ciltlere sahip olanlar bu ürünleri sadece bir ay boyu kullanmalı. Uzmanlar, kuru bir cilde sahipseniz ya da akne sorununuz varsa bu ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ediyor.
Derin peeling lerin ardından d cildi bolca nemlendirmelisiniz. Ancak nemlendirici seçerken, parfümlü olanlardan kaçının.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder